נרקיס, נרקיסים - פרח הנרקיס
פרחים משלוחי פרחים

זרי פרחים
יין ושוקולדזר מתוק זרי פירותעציצים סידורי פרחים זרי פרחים

פרחים - משלוחי פרחים


ריכזנו עבורכם חנויות פרחים מובחרות ממקומות שונים בארץ: בפתח תקוה, בתל אביב ועוד. המעוניינים להזמין משלוח פרחים לכל מקום בארץ יוכלו לעשות זאת ישירות מול החנויות המפרסמות בפורטל גלרי ללא פערי תיווך!

נרקיס
פרחים >  סוגי פרחים >   נ  >  נרקיס  
נרקיס
נרקיס

נרקיס

נרקיס או כפי שהוא מכונה- מלך הביצה, הינו פרח מרשים שמונה כ-65 מינים שונים, רובם גדלים בר באגן הים התיכון אבל יש גם כמה מינים שגלים בסין ובמרכז אסיה. הנרקיס שייך למשפחת הנרקיסיים ובתוכם הוא מקוטלג כגאופיט עם בצל.

מקור השם

שמו של הנרקיס מגיעה מהמילה היוונית נרקיסוס שפירושו קהות חושים או חוסר תחושה, הוא קיבל את השם הזה מכיוון שהניחו כי יש לו השפעה מרדימה על השוהים בסביבתו. בהקשר זה נחמד להזכיר את מיתולוגיה היוונית המפורסמת והסיפור על נרקיסוס, העלם הנאה שהיה מאוהב לחלוטין בדמותו שלו המשתקפת במים, כל כך אהב עד שבילה ימים שלמים בצפייה במים עד שמת מרעב וצמא. האלים, שרצו להנציחה את הסיפור הפכו אותו לפרח הנרקיס.
וקצת יותר קרוב לבית, יש רבים הטוענים כי "שושנת העמקים" המהוללת משיר השירים היא למעשה פרח הנרקיס המופלא.

 

מאפייני הנרקיס

נרקיס הוא צמח עם פקעת רעילה שממנה יוצא גבעול המתנשא לגובה של 30-40 ס"מ, עליו של נרקיס ממוצע דומים מאד לסרגל ובראשו צומחים בין 10 ל-13 פרחים מעלה מגולגל שנראה כמו צינור הקרוי "מתחל" ויחד הם יוצרים תפרחת נהדרת עם שלושה עד עשרה פרחים ולכל פרח ופרח יש 6 עלי כותרת צחורים , "כתר" צהוב באמצע שנקרא "עטרה", 6 אבקנים ושחלה אחת שמתפתחת ל-3 קשוות עם זרעים בצבע שחור.
הוא פורח בעיקר בחורף ומאד שכיח בשדות לחים עם קרקע כבדה שבדרך כלל ניתן למצוא בהרים או באזורי ביצות למיניהם, מכאן גם הכינוי "מלך הביצה".
הנרקיס הוא צמח חכם בעל יכול שמירת משאבים מופלאה, העוקץ שלו עליו יושב הפרח נוטה הצידה כשהעטרה מגינה על האבקנים מהצפת גשם, עלי העטיף שלו שומניים ולכן טיפות המים מחליקות ממנו החוצה. בחודשי הקיץ לעומת זאת כל נרקיס יודע לצמצם את עצמו ולהתקיים מצריכת אנרגיה נמוכה יחסית מתחת לאדמה. מעבר לכל אלה מדובר בצמח יפה למדי עם ניחוח מבושם ומרגיע.

 

נרקיסים בישראל
בישראל ישנם שני מינים של נרקיסים שגדלים בטבע - נרקיס מצוי ונרקיס סתווי אותם ניתן למצוא במקומות כמו הגליל, רמת הגולן, אזור העמקים והגלבוע, מישור החוף וגוש דן, אזור הרי ירושלים וכל השפלה, צפון הנגב, אזור המכתשים ועוד.

בנוסף ישנם עוד מספר סוגי נרקיסים שמשווקים כצמחי נוי כמו נרקיס מלבין.
חשוב לציין כי בישראל נרקיס הוא פרח מוגן והקוטף אותם צפוי לעונשים הקבועים על פי חוק.

 

 
חזור לרשימת שמות פרחים לפי א' ב'
חזור לגלריית תמונות פרחים

תמיד זכרו: הזמנת פרחים באינטרנט זה גלרי

www.prachim4u.co.il

נבחרת הפורטלים מבית פרסום יעיל (2009) בע"מ

שימושון

פרחים

נופש בקיבוצים

מסעדות

צימרים רומנטיים

צימר

צימרים

אטרקציות

כל הזכויות שמורות לפרסום יעיל (2009) בע"מ  כל האמור באתר זה הינו המלצה בלבד. כל העושה שימוש באתר עושה זאת על אחריותו ועל דעתו בלבד,כל המפורסם באתרי החנויות המופיעות בפורטל על אחריות החנויות המפורסמות בלבד.

  טלפון: 074-7010444 , פקס 04-6772440 , email: pirsumyail@orange.net.il